Mes naudojame slapukus ('cookies'). Naršydami jus sutinkate su slapukų naudojimu.

Sutinku su naudojimu Sužinoti daugiau
Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija

Valstybinė mokesčių inspekcija | VMI klaidinanti informacija |

VMI interneto svetainėse
https://deklaravimas.vmi.lt/lt/EDS_apatines_nuorodos/D_U_K/PSD_imokos_1.aspx
pateikta informacija nesutampanti su
https://www.vmi.lt/evmi/saskaitos-ir-imoku-kodai1 
pateikta informacija, nes nėra įmokos kodo 1781

VMI interneto svetainėje nėra informacijos, kaip sumokėti PSD įmoką - bent jau aš jos neradau. Apie PSD įmokas pateikta informacija aktuali iki 2015 metų.

https://deklaravimas.vmi.lt deklaravus pajamas ir suformavus deklaraciją, yra pasiūlymas sumokėti įmokas, bet pasirinkus mokėti VMI įmoką, nukreipiama į mokėjimo puslapį ir iš lango su siūlymu sumokėti mokestį išeinama, todėl nuorodos sumokėti PSDĮ nebelieka. Atsidarius priimtą deklaraciją, pateiktos informacijos su nuorodomis sumokėti mokesčius neradau - atidaro tik informacinę duomenų lentelę apie deklaraciją.

Susidaro vaizdas, kad VMI visiškai nerūpi eilinio mokesčio mokėtojo informuotumas ir patogumas bei aiškumas sumokėti mokesčius, bet nubausti ir skaičiuoti delspinigius valstybė pasiruošusi iš karto ir greitai, nes aiškiai norodyta iki kada reikia sumokėti ir kokie bus delspinigiai nesumokėjus. 

Eiliniam piliečiui visai nesvarbu, kas ką administruoja ir kokios yra valstybės institucijų kompetencijų ribos. Jis turi aiškiai ir suprantama kalba (ne teisine-finansine) gauti pateiktas instrukcijas ir nuorodas, kad nereikėti gaišti laiko aiškinantis, kas yra prie ko, ir bijoti suklysti nurodant įmokos kodą, nes gali būti neįskaityta įmoka.