Mes naudojame slapukus ('cookies'). Naršydami jus sutinkate su slapukų naudojimu.

Sutinku su naudojimu Sužinoti daugiau
Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija

Lietuvos Paštas | Lietuvos pašto absurdas |

Atvykus į paštą pasitinka gausybė taisyklių ir išmičių, apie kurias norint sužinot reikia perskaityti pasakų ilgio raštus. Skundo esmė: Siuntą išsiūsti galima be asmens dokumento, kai kurias siuntas ir atsiimti galima be dokumento, atsiimti siuntas paštomate užtenka sms žinutės su trumpu kodu, bet norint atsiimti siuntą, už kurią dar ir sumoki (išperkamąją) pasitinka taisylė - būtinai pasas. Joks kitas dokumentas netinka kaip tik pasas. Teisės neįrodo jog tu žmogus.

Dar įdomesnė taisyklė karantino metu "už siuntas galima atsiskaityti tik grynaisiais pinigais". Kodėl aš turiu nešiotis kažkieno čiupinėtus ir užkrėstus korona virusu pingus? Paštas turi bankinio apmokėjimo kortelių skaitytuvus, už kakės makės knygutę bei dormeo čiužinius, plaukų šampūnus galima atsiskaityti kortele, bet už pašto siuntą - ne. Kaip suprast?

Paštui akivaizdžiai vadovauja sovietinio palikimo žmonės.Lietuvos Paštas pateiktas atsakymas.

Laba diena, gerb. Donatai,

Atsakydami į paklausimą, pažymime, kad nuo š. m. sausio 1 d. asmens tapatybei nustatyti klientai gali pateikti ne tik pasą, asmens tapatybės kortelę ar leidimą nuolat ar laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, bet ir vairuotojo pažymėjimą, kuris išduotas ES valstybėse narėse ir Europos ekonominės erdvės šalyse. Todėl asmenys, kurie siunčia / atsiima perlaidas ar moka įmokas, gali pateikti savo vairuotojo pažymėjimą jų tapatybei nustatyti. Vairuotojo pažymėjimo nepakanka, jei siunčiama / atsiimama „Western Union“ perlaidą nuo 600,01 Eur, mokama įmoka nuo 600,01 Eur arba teikiant visas kreditų bendrovių, „Paysera“ ar „Western Union“ partnerių paslaugas.
Apgailestaujame, kad nenurodėte, kuriame pašte ir kada kreipėsi dėl siuntos su išperkamuoju mokesčiu atsiėmimo. Turėdami detalesnę informaciją, siuntos numerį, situaciją galėtume pakomentuoti išsamiau. Tačiau, paaiškiname, kad išperkamasis mokestis išpirkos gavėjui siunčiamas perlaida, tad pašto siuntos su išperkamuoju mokesčiu įteikiamos, kai gavėjas pateikia asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Be abejo atsiprašome, už galimą mūsų darbuotojo klaidą, t. y. jei nepriėmė vairuotojo teisių, nes tik nuo š. m. sausio 1 d. įsigaliojo pakeitimai, o to nežinodamas darbuotojas vadovavosi senais nurodymais. Siekiant išvengti tokių nesklandumų, pašto darbuotojams priminsime naujus reikalavimus.
Dėl atsiskaitymo už paslaugas banko kortele, pažymime, kad daugelyje paštų tokia atsiskaitymo galimybė yra. Pažymime, kad šiuo metu klientai mokėjimo kortelėmis gali atsiskaityti už pašto paslaugas, siuntas, apmokestintas muito, PVM ir kitais mokesčiais, įsigyjamas prekes (įskaitant viešojo transporto elektroninio bilieto bei mobiliojo telefono sąskaitos papildymą, SIM korteles), spaudos leidinių prenumeratą. Sumokėti mokėjimo kortelėmis nėra galimybės už įmokas, išperkamosios pašto siuntos mokesčio bei siunčiamų pinigų perlaidas. Už šias paslaugas atsiskaitoma tik grynaisiais pinigais. Pažymime, kad priimdama finansines įmokas arba perlaidas iš mokėtojų (siuntų gavėjų) už kitų įmonių paslaugas, bendrovė atlieka tarpininko vaidmenį, todėl, negalėdama prisiimti banko taikomo operacijos mokesčio už kliento mokamą sumą, šiuo atveju tai būtų siuntos kaina, galimybės atsiskaityti banko kortele už šias paslaugas, nesuteikia. Prisiėmusi bankų taikomą mokesčių naštą, bendrovė būtų priversta ženkliai padidinti įmokos priėmimo mokestį.

Gražios dienos linkėdama !

Jovita
Tinklo padalinys
Klientų užklausų valdymo grupės specialistė


Tel. 8 700 55 400
El. p. info@post.lt
Akcinė bendrovė Lietuvos paštas
J. Jasinskio g. 16, 03500 Vilnius
www.lietuvospaštas.lt


Lietuvos paštas remia atsakingą požiūrį į aplinką. Nespausdinkite šio laiško, jeigu nėra būtinybės.
Informacija šiame pranešime gali būti konfidenciali. Ji skirta tik asmeniui, kuriam yra adresuota. Jei šį pranešimą gavote per klaidą, Jūs negalite skaityti, kopijuoti ar bet kaip kitaip platinti šio pranešimo ar jo dalies ir skleisti jame esančios informacijos. Prašome informuoti apie tai siuntėją ir iškart ištrinti visas šio pranešimo kopijas iš savo kompiuterio. Dėkojame.