Mes naudojame slapukus ('cookies'). Naršydami jus sutinkate su slapukų naudojimu.

Sutinku su naudojimu Sužinoti daugiau
Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija

Klaipėdos miesto taryba | Melnragės - Girulių miško teritorijoje numatyta Pauosčio geležinkelio kelyno plėtra |

Aš, Darius Mendelsonas būdamas LR piliečiu, teikiu skundą dėl Klaipėdos miesto tarybos projekto "Melnragės - Girulių miško teritorijoje numatytos Pauosčio geležinkelio kelyno plėtros".
Galimybę balsuoti turi tik Klaipėdoje registruoti asmenys. Šį faktą laikau grubiu pažeidimu kitų Lietuvos piliečių atžvilgiu. Esu gimęs ir užaugęs Lietuvos krašte ir kaip LR pilietis turiu teisę pareikšti savo valią dėl šio, unikalią pajūrio gyvuniją bei augmeniją, naikinančio projekto priėmimo, kuris prieštarauja LR konstitucijos 54 str.
Reikalauju, jog Klaipėdos miesto taryba nedelsiant sustabdytų šio projektio įgyvendinimo klausimą, ir atnaujintų viešą balsavimą, sudarant sąlygas savo valią pareikšti ne tik Klaipėdoje registruotiems asmenims, tačiau ir visiems LR piliečiams, kaip tai įvardiją LR konstitucijos 47 str.

Klaipėdos miesto taryba pateiktas atsakymas.

Laba diena,

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija paaiškina, kad negali išplėsti apklausos teritorijos, nes to neleidžia Lietuvos Respublikos įstatymuose, kurių leidybą vykdo Lietuvos Respublikos Seimas, įtvirtintos nuostatos:
1. Vietos savivaldos įstatymo 36 straipsnio 4 dalyje numatyta, kad vietos gyventojų apklausoje gali dalyvauti savivaldybės gyventojai, kurie turi teisę rinkti šios savivaldybės tarybą;
2. Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 2 straipsnio 1 ir 3 dalyse nurodyta, kad teisę rinkti savivaldybės tarybos narius turi nuolatiniai šios savivaldybės gyventojai, kuriais yra laikomi atitinkamą laikotarpį šios savivaldybės teritorijoje gyvenamąją vietą deklaravę arba įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą asmenys.